Witamy
Login

Dodaj ogłoszenia za darmo:

Na Tysiąc Głosów!

URL

Nie lubisz tego filmu. Dziękujemy za głos!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Dodane by Admin w Zielona Góra
75 Wyswietleń

Ogłoszenia za darmo, samochody,wynajmę, do wynajęcia, oddam za darmo, kredyty, oferty pracy, szukam

Opis

Chór Cantata z Politechniki Krakowskiej zwycięzcą V Przeglądu Chórów Akademickich. W Kielcach w szranki stanęły zespoły z całej Polski. Tradycyjnie imprezę zakończył Koncert Galowy w klasztorze na Świętym Krzyżu.

Pokaz wokalnych umiejętności chórzyści dali podczas trzech imprez. W piątek wystąpili w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych imienia Ludomira Różyckiego w Kielcach. W sobotę zaprezentowali się w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju, podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego imienia Krystyny Jamroz, a w niedzielę, pojawili się w klasztorze na Świętym Krzyżu.

W tym roku do Kielc przyjechała rekordowa liczba chórów. W bitwie na głosy wzięło udział siedem zespołów, miedzy innymi z Zielonej Góry, Opola, Radomia i Rzeszowa. Na podium oprócz chóru z Krakowa stanęły też zespoły z Politechniki Opolskiej i Akademii Morskiej w Gdyni.

Profesor Wiesław Trąmpczyński, rektor Politechniki Świętokrzyskiej ma nadzieję, że Kielce na stałe wpiszą się w kalendarz ogólnopolskich imprez chóralnych.

Dodaj Komentarz

Komentarze

Bądź pierwszym który skomentuje.
SUPER PREZENTY NA KAŻDĄ OKAZJĘ! WYBIERZ | POSŁUCHAJ | ZAMÓWRSS


stat4u