Witamy
Login

Dodaj ogłoszenia za darmo:

Vangelis - Conquest Of Paradise - 1492 - Live By Piotr Zylbert (HD)

URL

Nie lubisz tego filmu. Dziękujemy za głos!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Dodane by Admin w Nauka gry na pianinie
42 Wyswietleń

Ogłoszenia za darmo, samochody,wynajmę, do wynajęcia, oddam za darmo, kredyty, oferty pracy, szukam

Opis

My New Remix: https://www.youtube.com/watch?v=c4qVXmkZ4cE
Popcorn: https://www.youtube.com/watch?v=YASYgWOUb5Q
Jeden z ładniejszych, w mojej rzecz jasna ocenie, utworów z gatunku muzyki instrumentalnej...
Zaaranżowany i wykonany "na żywo" na instrumencie Yamaha PSR-S710.
Zapraszam do posłuchania...
Piotr Z.

"Conquest of Paradise" to jeden z 12-tu utworów, które znalazły się na płycie "1492 - Conquest of Paradise" stanowiącego ścieżkę dźwiękową do filmu: 1492. Wyprawa do raju" w reżyserii Ridleya Scotta. Płyta autorstwa Vangelisa została wydana w 1992 r. i ukazała się z dwoma różnymi okładkami.

Vangelis (właściwie Ευάγγελος Οδυσσέας Παπαθανασίου, Ewangelos Odysseas Papathanasiu, ur. 29 marca 1943) -- grecki twórca muzyki elektronicznej i muzyki filmowej. Charakterystyczną cechą muzyki artysty jest bogate brzmienie instrumentów elektronicznych.

Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 4 lat, a już w wieku 6 lat miał swój pierwszy publiczny występ, na którym prezentował własne kompozycje. Vangelis był w dużej części samoukiem -- odmawiał pobierania lekcji gry na pianinie, a w ciągu swojej kariery nie zdobył formalnej wiedzy na temat notacji muzycznej. Uczył się muzyki poważnej, malarstwa i reżyserii filmowej na Academy of Fine Arts w Atenach.

We wczesnych latach sześćdziesiątych założył grupę Forminx, która stała się w Grecji bardzo popularna. W 1968 roku pod wpływem zamieszek studenckich w Grecji przeniósł się do Paryża, gdzie założył wraz z Demisem Roussosem i Loukasem Siderasem zespół Aphrodite's Child (Dziecko Afrodyty). Grupa została rozwiązana w 1972 roku.

Twórczość solową Vangelis rozpoczął pisząc muzykę do dwóch filmów Frederica Rossifa w 1973 roku. Pierwszym oficjalnym solowym albumem Vangelisa był Earth z 1974 roku. W tym okresie Vangelis odbywał też próby z zespołem Yes, do którego jednak nie dołączył. Zaprzyjaźnił się jednak z Jonem Andersonem, wokalistą zespołu, z którym później wielokrotnie współpracował.

Po przeprowadzce do Londynu Vangelis podpisał kontrakt z RCA Records, założył własne studio (Nemo Studios) i rozpoczął nagrywanie własnych albumów elektronicznych. Razem z Jonem Andersonem wydał w latach 80. i 90. kilka albumów jako Jon & Vangelis.

W 1982 roku Vangelis dostał Oscara za muzykę do filmu "Rydwany ognia". W tym samym roku rozpoczął współpracę z Ridleyem Scottem, co zaowocowało stworzeniem muzyki do filmów "Łowca androidów" i "1492. Wyprawa do raju". Vangelis jest również autorem muzyki do wielu filmów dokumentalnych Jacques'a Cousteau. W 1992 roku Francja uhonorowała go Chevalier Order of Arts and Letters. W 1994 roku w Lasertheater w Budapeszcie założył spektakl laserowy do jego muzyki. Był on wyświetlany w latach 1994-2010.

Wydana w 2001 roku Mythodea (pierwotnie napisana w roku 1993) została użyta przez NASA jako motyw marsjańskich misji kosmicznych. W roku 2004 został autorem ścieżki dźwiękowej do filmu "Aleksander". Jest także twórcą hymnu piłkarskich mistrzostw świata, które odbyły się w 2002 roku w Korei i Japonii.

Dodaj Komentarz

Komentarze

Bądź pierwszym który skomentuje.
SUPER PREZENTY NA KAŻDĄ OKAZJĘ! WYBIERZ | POSŁUCHAJ | ZAMÓWRSS


stat4u